قوانین کلاس های آنلاین

d


 -1هنگام حضور در کلاس های آنلاین همیشه این موضوع را به یاد داشته باشید. بجز شما «سایر دانش پژوهان» نیز در کلاس حضور خواهند داشت. بنابراین چنانچه به هر دلیل در مشاهده تصویر یا صوت کلاس با مشکل مواجه شدید، به هیِیییییچ عنوان موضوع را در فضای کلاس، مقابل استاد و سایر دانش پژوهان مطرح نکنید! مطمئن باشید جز اینکه فضای علمی کلاس متشنج خواهد شد، اتفاق دیگری نخواهد افتاد! بنابراین موضوع را تلفنی با کارشناسان فناوری اطلاعات مؤسسه در میان بگذارید تا فوراً شما را در حل مشکل یاری نمایند.ا

2 -صمیمانه تقاضا داریم قبل از شروع کلاس، به گونه ای برنامه ریزی نمائید تا در فضائی آرام و بی سر و صدا در کلاس حاضر شوید!! بنابراین کنار خیابان، داخل ماشین یا درون مسجد هنگام مجلس ترحیم، موقعیت مناسبی برای شرکت در کلاس آنلاین نخواهد بود و صدای شما به همراه سایر اصوات متفرقه در کلاس منتشر شده و تمرکز دیگران را برهم خواهد زد !! لطفا به این مسأله توجه ویژه مبذول فرمائید.

 -3هنگام نصب دوربین (وب کم)، زاویه دوربین می بایست به گونه ای تنظیم شود که تصویر شما، در وسط کادر قرار داشته باشد. چرا که استاد همانطور که به دانش پژوهان حضوری توجه می کند، در LCD به زبان آموزان آنلاین نیز توجه دارد و مشاهده تصویری که مثلاً فاقد سر یا نیمی از صورت باشد، حواس استاد را پرت می کند!

-4ثبت حضور شما در کلاس، «مستلزم روشن بود دوربین شما و رؤیت شما» در سالن وب کنفرانس خواهد بود. لذا در طول زمان برگزاری کلاس، چنانچه دوربین شما خاموش شود بمنزله خروج شما از کلاس تلقی خواهد شد !

-5 رعایت پوشش مناسب برای خواهران «چادر مشکی» و برای برادران «مطابق عُرف» در کلاس ها الزامی بوده و رعایت این موضوع اختصاصی به دانش پژوهان حضوری ندارد

-6 حضور در کلاس با استفاده از نسخه اندروید مجاز نیست چرا این نسخه، از استاندارد لازم برای شرکت در کلاس برخوردار نیست.

7- تجربه نشان می دهد معمولاً صدای استاد برای دانش پژوهان به راحتی پخش می گردد، ولی به دلیل نقص فنی از سوی کاربران، امکان ارسال صدا از سوی آنان با مشکل مواجه می گردد، بنابراین اکیدا توصیه می شود حتماً 20دقیقه قبل از شروع جلسه در کلاس حاضر شده و تجهیزات خود را با کمک کارشناسان IT مرکز، تست کنید.

-8 هنگام ورود به کلاس نام خود را به طور کامل و به زبان انگلیسی نوشته و وارد کلاس شوید. این اسم، در طول زمان برگزاری کلاس، زیر تصویر شما نمایش داده خواهد شد.

-9 با توجه به سرعت اینترنت، ممکن است، صدای شما توسط استاد با یک یا دو ثانیه تأخیر دریافت شود. با در نظر داشتن این مسأله، طبیعی است که طرح سؤال در اثناء درس، ممکن است جو کلاس را کمی دچار سردرگمی نماید. لذا سعی کنید سؤالات خود را یادداشت و پس از پایان درس مطرح نمائید.

 

آخرین تغییر: دوشنبه، 8 بهمن 1397، 12:24 صبح